(27.11.2003) Opět naplno

Snad se mi konečně podařilo překonat další vlnu bolestivých zranění a opět se vracím na atletický ovál. Cíl pro nejbližší období je jasný - Olympijské hry. První ověření výkonnosti předpokládám na halových závodech počátkem příštího roku. Pak se uvidí...

Mám za sebou tvrdou podzimní přípravu v Krkonoších, zaměřenou především na zlepšení fyzické kondice, a v současné době probíhá další fáze přípravy v Jihoafrické republice.

(03.03.2002) Životní úspěch

Bylo to mé tajné přání, dostat se do finále. Ani jsem si netroufal to před svým odletem na Halové mistrovství Evropy do Vídně vyslovit nahlas, abych to snad, jak se říká, nezakřikl. Jsem moc rád, že se mi toto přání podařilo vyplnit. Děkuji všem, kteří mi k tomu dopomohli, i všem těm, kteří mi drželi palce. I to mi ve finalovém kotli nesmírně pomáhalo.

Děkuji za všechna přání, jež mi po závodě přišla. Udělám vše proto, aby důvod k radosti byl příště ještě větší.

(25.11.2001) Anketa "Nejlepší atlet roku 2001"

Mám radost z vyhlášení "Objevu roku" v letošní anketě o nejlepšího atleta. Stejně tak i celkové 12. místo vůbec není k zahození. Děkuji všem za gratulace. Je to pro mě silná motivace do příští sezony.

(4.8.2001) A jsme tady

... tedy v Edmontonu. Kdyby mi to někdo řekl před rokem, asi bych se tomu jen usmál. Všechno to přišlo jaksi rychle a mně se splnil jeden z mých životních snů. Ted chci jen jedno jediné. Dosáhnout co nejlepšího výkonu. Poslední chvilky tu využíváme k treninku a dolaďování formy. Ctěl bych samozřejmě jít jak dvoustovku tak štafetu. Snad to noha vydrží...

(16.6.2001) Zatím se nic neděje

Moc se toho se mnou v poslední době neudálo. Bohužel se ozvalo zranění, doufám že jen lehčí, což mě ovšem přinutilo vypustit závody v Bratislavě a doplatilo na to i druhé kolo extraligy, kde se naneštěstí Dukle příliš nezadařilo. Snažil jsem se alespoň splnit tréninkový objem, který jsme měli s trenérem pečlivě naplánovaný, což se mi docela podařilo. Návrat na dráhu předpokládám v pondělí (18.6.) na Memoriálu J. Odložila. A jestli vše dobře dopadne, mělo by následovat několik dalších závodů, na nichž se snad podaří udělat i nějaký ten dobrý čas. Docela by mě potěšilo, kdyby jste mně do vzkazů napsali vaše tipy.

(5.6.2001) Život v běhu

Na Zlaté tretře jsem si konečně letos zkusil i dvoustovku pod širákem a před domácím publikem. Bohužel, počasí nebylo toho dne atletice příliš nakloněno. Byl jsem rád, že se mi podařilo zvítězit a trochu mě mrzí, že jsem skvělým divákům nenaservíroval o něco lepší čas. Snad to vyjde příště. Určitou satisfakci mi přinesla štafeta 4x400m. Na mém úseku mi trenér naměřil 45,3. Škoda, že nám nevyšel pokus o čs. rekord. Horší bylo, že se ozvala dost nepříjemná bolest ve stehením svalu. Naštěstí se jednalo pouze o únavovou záležitost. Pomohla masáž a trocha klidu. Pro jistotu jsem v neděli ne extralize šel pouze štafetu 4x100m. Kluci dobře zabojovali a podařilo se nám celkově zvítězit. Jinak mi držte palce, ve čtvtrtek si to rozdám s Helenou Fuchsovou. Pokud se o tom chcete dovědět něco víc, klikněte ne baner na mé titulní stránce. Jestli se vám bude chtít a příjdete nás povzbudit, budete samozřejmě vítáni a pomůžete moc dobré věci.

(27.5.2001) Ahoj z Madridu!

Cesta do Madridu byla příšerná. Bylo mi dost zle a navíc se k tomu přidala i bolest zubu. První dojmy tudíž nestály za moc. Do soboty jsem se dal jakž-takž do pořádku. Takže na štafetu 4x100m jsem nastupoval celkem fit. Šel jsem druhý úsek a neměli jsme to rozběhnuté vůbec špatně. Bohužel, Roman Zubek to trochu přehnal a na poslední předávce "utekl" Jirkovi Mužíkovi, takže z vidiny druhého místa a dobrého času nezůstalo vůbec nic. Dnes večer byla na pořadu dvoustovka. Docela jsem se na ni těšil. Páté místo a čas 20,78... Nechci to příliš komentovat, neboť stále jsem v plném tréninku a na kulminaci formy je zatím dost času. Navíc jsem běžel v osmé dráze, což není také zrovna to "pravé ořechové". Zítra kvečeru odlétáme zpět do Prahy. Snad to temtokrát přežiju ve zdraví.

(22.5.2001) Odstartováno

Tak mám za sebou nedělní "vytrvalostní" zkoušku na "čtvrtce" a dnes jsme otestovali s trenérem rychlost na stovce. S obojím jsem docela spokojen. V pátek odlétám do Madridu na Pohár mistrů evropských zemí a tam už mě konečně čeká 200m. Kromě toho si tam asi zaběhnu i ve štafetě 4x100m. Pak bude následovat Zlatá tretra v Ostravě 31.5., kde mě opět čeká 200m, a dva dny poté tj. 2.6. už budeme bojovat o body v národní extralize. Ve čtvrtek si trochu přivstanu, abych si popovídal s redaktory Novy ve "Snídani s Novou" (asi v 6.10).

(18.5.2001) Moje nedělní premiéra

Tak mi to všechno pěkně uteklo. Z italského soustředění jsem se vrátil v sobotu. V neděli navečer jsem si odskočil do Blanska. Po dlouhé době jsem strávil zase jednu noc doma. V pondělí už jsem opět zamířil do Prahy. Ve čtvrtek jsem se zúčastnil tiskovky u příležitosti zahájení mediální kampaně na podporu české atletiky. Doufám, že mé fotografie budou "královně sportu" ku prospěchu. A to vše proloženo tréninky. V neděli budu mít v Turnově takovou svoji malou premiéru. Poprvé v životě půjdu "čtvrtku", jak se říká, "naostro". Sám jsem zvědav jak to vše dopadne.

(7.5.2001) Všude dobře, doma nejlíp!

To platí stále. V sobotu (12.5.) bychom se měli vrátit do Česka a já doufám, že se mi, alespoň na chvíli, podaří dostat domů do Blanska. Snad v pondělí.

(1.5.2001) Již počítám dny...

Tak nám to tu pěkně utíká. Počásí, zpočátku nic moc, dokonce jsme si v noci museli přitápět. Nyní už je ale příjemně teplo a slunná Itálie se k nám chová velmi vlídně. O víkendu jsme si udělali takový menší výlet po okolí a navštívili přitom Benátky, Legano a několik dalších měst. Jinak, samozřejmě, veškerý čas věnujeme tréninku. Tu v Cesenaticu běhám, běhám a zase běhám. S naměřenými časy jsem zatím spokojen. Zdraví drží a tak již začínám odpočítávat dny do návratu a do prvních závodů...

(21.4.2001) Soustředění v Itálii

V neděli 22.4.2001 odjíždíme s trenérem, a se skupinou ostatních atletů Dukly, na soustředění do Itálie. Bude to pro mě závěrečná část přípravy před hlavní sezónou. Zaměřovat se budeme především na trénink rychlosti. Po návratu z Itálie, což bude asi za tři týdny, bude následovat poslední dolaďování formy a 20. května pak zřejmě první závody v Turnově. Zatím to vypadá, že bych tam měl jít 400m. Do té doby však ještě zbývá dost času, takže uvídíme. Cílem je obhájit "africké" výkony ze začátku letošního roku a celá sezóna by pro mě měla vyvrcholit v srpnu v kanadském Edmontnu...

(20.4.2001) Setkání se Simonou

Ve čtvrtek odpoledne jsem v jednom pražském atelieru pózoval pro fotografa, abych i já měl své foto, potřebné při různých presentacích, jichž se tu a tam zúčastňuji. Strávil jsem tam skoro pět hodin a bylo to opravdu náročné. Už vůbec nezávidím fotomodelkám jejich "závratné" kariéry. Příjemným zpestřením byl pro mne rozhovor se Simonou Krainovou, která tam v tu dobu měla také nějakou práci.